پشن فروت – 200 گرم

پشن فروت – 200 گرم

0 دیدگاه مشتری فروخته شد: 3
-12%

پشن فروت – 200 گرم

0 دیدگاه مشتری فروخته شد: 3

220,000 تومان

دسترسی:ناموجود

معرفی

پشن فروت میوه‌ای استوایی با پوست ارغوانی است که در آب‌وهوای گرم مثل آمریکای جنوبی، استرالیا، آفریقای جنوبی و هند رشد می‌کند. پشن فروت ارغوانی با پوستی سخت و محکم، در دل خود میوه‌ای نرم و حجم زیادی دانه جا داده است و از خانواده‌ی تاک‌ها به حساب می‌آید.

خواص پشن فروت:

  • منبع مواد مغذی کلیدی

پشن فروت حاوی سطح بالایی از ویتامین A است که به افزایش سطح سلامت پوست، سیستم ایمنی و بینایی کمک می‌کند. همچنین ویتامین C موجود در این میوه نقش مهم آنتی‌اکسیدانی ایفا می‌کند.

  • سرشار از آنتی‌اکسیدان

پشن فروت سرشار از آنتی‌اکسیدان است و به حفظ سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. دانشمندان آنتی‌اکسیدان‌ها را به عنوان عنصر کلیدی در حفظ سلامتی سیستم‌های بدن، مخصوصا مغز و سیستم ایمنی، می‌شناسند. همچنین معتقدند که  کاهش استرس سلولی و التهاب در بدن، که عامل عارضه‌هایی مثل بیماری‌های قلبی و آلزایمر است، از وظایف آنتی‌اکسیدان‌ها است.

  • منبع خوب فیبر

یکی دیگر از خواص پشن فروت کمک به سلامت دستگاه گوارش است. میزان زیاد فیبر غذایی موجود در این میوه به تنظیم سیستم گوارش و سالم نگه داشتن روده کمک کرده، از بروز یبوست و اختلالات روده جلوگیری می‌کند. همچنین کاهش کلسترول و تقویت سلامت قلب از مزایای مصرف فیبر غذایی است.

  • بهبود سلامت قلب

از دیگر خواص پشن فروت بهبود سلامت قلب به واسطه‌ی میزان پتاسیم بالا و سدیم کمی است که دارد. اگر این میوه را با دانه‌هایش بخورید مقدار زیادی فیبر به بدن می‌رسانید که می‌تواند کلسترول اضافه را از داخل رگ‌های خونی خارج کند. همچنین رژیم غذایی با فیبر بالا می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در افراد کاهش دهد. بهبود و کاهش فشار خون هم یکی دیگر از خواص پشن فروت است که به افزایش سلامت قلب کمک می‌کند.

0